اتصال-موبایل-به-تلویزیون-هوشمند

با استفاده از screen mirroring شما می توانید تصویر موبایل گلکسی خودتان را روی صفحه تلویزیون سامسونگ یا هر تلویزیون اچ دی دیگری که دارای AllShare Cast Wireless Hub باشد، بصورت بیسیم داشته باشید.
دستگاه هایی که از این امکان پشتیبانی می کنند:

Samsung Galaxy S3    Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S5 Samsung Galaxy Note 2
Samsung Galaxy Note 3  Samsung Galaxy Note 4/Edge

 آماده سازی تلویزیون سامسونگ برای screen mirroring

تلویزیون سامسونگی که با این فناوری سازگار باشد براحتی با آن کار می کند.
برای راه اندازی screen mirroring کلید سورس کلید-سورس-ریموت-کنترل-تلویزیون-سامسونگ را روی ریموت کنترل فشار دهید
و Screen Mirroring را روی صفحه تلویزیون انتخاب کنید.


screen-mirorring-تلویزیون-سامسونگ
سپس با تصویر زیر مواجه می شوید در این حالت تلویزیون منتظر می ماند تا گوشی به آن متصل شود.
screen-mirorring-تلویزیون-سامسونگ
اگر روی گوشی تنظیمات لازم را انجام داده باشید کار تمام است و حال می توانید تصویر موبایلتان روی تلویزیون داشته باشید. تنظیمات گوشی در ادامه همین پست موجود است.


آماده سازی سایر تلویزیون های hd برای screen mirroring

اسمارت-کست-سامسونگ-برای-برقراری-اتصال-گوشی-و-تلویزیون
یک تلویزیون hd از همان ابتدا برای screen mirroring آماده نیست و به AllShare Cast Wireless Hub به عنوان پل ارتباطی بین گوشی و تلویزیون احتیاج است.

مراحل راه اندازی AllShare Cast Wireless Hub

ابتدا دستگاه را روشن کرده و منتظر بمانید تا چراغ قسمت بالای دستگاه قرمز شود.
AllShare Cast Wireless Hub و تلویزیون را بوسیله یک کابل HDMI به یکدیگر وصل کنید.
سورس تلویزیون را به HDMI تغییر دهید.
صبر کنید تا AllShare Cast Wireless Hub تلویزیون را شناسایی کند. وقتی تلویزیون شناسایی شد چراغ نشانگر دستگاه بصورت قرمز چشمک زن درمی آید.
هنگام چشمک زدن دکمه Reset را بزنید.
چراغ نشانگر وضعیت به رنگ آبی درمی آید و نشان دهنده این است که تلویزیون شما برای screen mirroring آماده است.

حالا که تلویزیون آماده شده است می توانید تصویر گوشی را در تلویزیون ببینید برای اینکار طبق مراحل زیر عمل کنید:

وارد منوی برنامه ها در گوشی خود شوید

نحوه-راه-اندازی-اسکرین-میرورینگ

پس از آن روی تنظیمات کلیک کنید
نحوه-راه-اندازی-اسکرین-میرورینگ
در قسمت تنظیمات زیر ارتباط و اشتراک گذاری روی screen mirroring کلیک کنید
نحوه-راه-اندازی-اسکرین-میرورینگ
پس از فعال کردن screen mirroring گوشی شما برای تلویزیون های موجود شروع به جست و جو می کند
نحوه-راه-اندازی-اسکرین-میرورینگ
وقتی نام تلویزیون نمایان شد روی آن کلیک کنید تا ارتباط برقرار شود
نحوه-راه-اندازی-اسکرین-میرورینگ
حالا می توانید تصویر گوشی را روی تلویزیون ببینید

نحوه-راه-اندازی-اسکرین-میرورینگ

 

دانلود کلیپی درباره چگونگی استفاده از اسکرین میرورینگ در تلویزیون های سامسونگ


دانلود کلیپ
زمان : 2 دقیقه
 

برای استفاده از اسمارت هاب و امکانات آن باید حتما به اینترنت متصل باشید.
برخی از امکانات اسمارت هاب ممکن است برای برخی مناطق(کشورهای مختلف ممکن است دارای امکانات متفاوت باشند) و زبان ها موجود نباشند.
برای استفاده از اسمارت هاب باید با شرایط و قوانین حفظ حریم خصوصی موافقت کنید.

راه اندازی اسمارت هاب

1. تلویزیون را از طریق بی سیم و یا با کابل به اینترنت متصل کنید.
2. شبکه (نتورک) را از طریق منو ← شبکه ← تنظیمات شبکه تنظیم کنید.
اتصال-تلویزیون-به-شبکه
3. اولین باری که اسمارت هاب را اجرا می کنید نیاز به راه اندازی دارد.برای اینکار طبق دستور العمل روی صفحه تلویزیون عمل کنید.
راه-اندازی-اسمارت-هاب

استفاده از اسمارت هاب

استفاده-از-اسمارت-هاب
برای اینکار دکمه smart hub button روی ریموت کنترل را فشار دهید تا وارد اسمارت هاب شده و از امکانات آن استفاده کنید.

  

اسمارت-هاب
اسمارت هاب گزینه ایست که در تلویزیون های هوشمند سامسونگ وجود دارد که بوسیله این گزینه می توان به ویژگی هایی از تلویزیون هوشمند دست یافت.
دستیابی به فایل های به اشتراک گذاشته شده از هر دستگاهی مثل گوشی موبایل، تبلت و یا کامپیوتر که این فایل ها شامل عکس، فیلم و یا موسیقی می باشد یکی از این ویژگی هاست.
دیگر ویژگی ها شامل دسترسی به نرم افزارهای موجود در تلویزیون، بازی ها، اخبار و شبکه های اجتماعی، گشت و گذار در اینترنت و .... می باشد.
دستیابی-به-ویدیو-موسقی-و-عکسها-در-اسمارت-هاب
دستیابی-به-نرم-افزارهای-موجود-در-تلویزیون-بوسیله-اسمارت-هاب
اسمارت-هاب-و-بازی-های-موجود-در-تلویزیون-هوشمند

تلویزیون-های-منحنی

سازنده های تلویزیون پس از تولید صفحه های بزرگ ال سی دی و ال ای دی و ... بیکار ننشسته اند و دست به تولید تلویزیون های منحنی زده اند که قول داده اند تا تصویری فراگیرتر را به ارمغان بیاورند.
اما این صفحات شفاف منحنی قیمت های بسیاری هم دارند در برخی موارد 30 تا 40 درصد بیشتر از تلویزیون های صفحه تخت.
ولی این صفحات چه چیزی برای عرضه دارند؟

چشمها دوستش دارند

تلویزیون-منحنی

تلویزیون های منحنی فقط چشم نواز نیستند بلکه آنچه هستند که چشمها می خواهند و دوستشان دارند. مسئله "فراگیری بیشتر" با شکل و ساختار کره چشم انسان مرتبط است.
هرچند که تلویزیون ها به سمت صفحات تخت پیش می روند ولی چشم های شما گرد هستند. این به این معناست که دید شما محدود به آنچه که دقیقا در مقابل شماست، نیست بلکه اتفاقات اطراف هم در محدوده دیدتان هستند.
تلویزیون ها ی منحنی ادعا دارند که می توانند این تجربه دنیای واقعی را با احاطه کردن شما توسط تصاویر روی صفحه تلویزیون، تکرار کنند.
آناتومی چشمها هم نقش دارد. شبکیه ما دارای دو نوع گیرنده نور است که مخروط و میله نام دارند. به بیان ساده تر مخروط مسئول حساسیت نسبت به رنگهاست و در مرکز شبکیه متمرکز شده است.
میله ها، حساس تر بوده و تعدادشان هم بیشتر است، حرکات را درک می کنند و در حاشیه شبکیه چگالتر هستند.
گفته می شود که یک صفحه منحنی وسیعتر نمایش، بیشتر میله ها را در چشم تحریک می کند، حواس ما را برای درک چشم اندازهای فوق العاده ای فعال می کند که فقط می توان در مناظر طبیعی دید.
نتیجه این درس زیست شناسی درک عمق بیشتر(به خاطر اینکه تصویر روی چندین سطح وجود دارد)، کنتراست غنی تر، (به خاطر اینکه در یک منطقه گسترده منحنی به جای پراکنده کردن نور آن را به سمت بیننده متمرکز می کند) و تصاویر واضح تر در لبه های تصویر است.

اندازه تلویزیون مهم است

تلویزیون-منحنی-بزرگ

صفحات منحنی که در محیط های تئاتر و تجاری وجود دارند اندازه آنها از یک دیوار تا دیوار دیگر و ارتفاعشان از زمین تا سقف است و چون تماشاگران بصورت منحنی می نشینند همه کاملا تحت پوشش قرار می گیرند.
در محیط یک اتاق نشیمن معمولی، با یک تلویزیون منحنی کوچکتر اما ارزانتر مثلا 55 یا 65 اینچی، منطقه پوششی در مقایسه با یک صفحه تخت به طور موثری به یک نقطه کاهش می یابد که مستقیما در مقابل صفحه نمایش و در یک فاصله دید کوتاهتر قرار می گیرد.
در یک خانه معمولی آن نقطه فقط می تواند یک یا دو تماشاچی را پوشش دهد و هر شخصی که به اندازه کافی بدشانس باشد تا در نقطه ای خارج از این منطقه بنشیند تجربه ای تلخ و شیرین از تماشای این تلویزیون خواهد داشت.
در حقیقت هنگامیکه حدود 35 درجه دورتر(از هر طرف آن نقطه) بنشینید در مقایسه با نشستن در فضای دورتر تصویر نزدیکتر به شما به صورت به هم فشرده دیده می شود. برخی تماشاگران این را خسته کننده و آزاردهنده می دانند چرا که مغز تلاش می کند تا این بهم ریختگی را درست کند.
اگر بازهم دورتر بنشینید لبه های تلویزیون به علت شکل منحنی که دارد جلوی بخشی از تصویر را می گیرند.
اما اندازه ایت نقطه با اندازه تلویزیون ارتباط مستقیم دارد و این بدان معنی است که می توانید اکثر این مشکلات را با خرید یک تلویزیون بزرگتر حل کنید.
بر اساس بیشتر گزارشها حداقل سایز تلویزیون منحنی که می تواند پوششی عالی برای تجربه یک صفحه نمایش منحنی را داشته باشد، 70 اینچ است که البته باید بهای آن را هم بپردازید چیزی حدود 6000 دلار یعنی تقریبا 21 میلیون تومان.

مشکل بازتاب نور و تصاویر و تغییر شکل تصاویر

مشکل-بازتاب-در-تلویزیون-های-منحنی

درحالی که صفحه بزرگتر بهتر است اما مشکلاتی را که ممکن است با یک تلویزیون منحنی داشته باشید را حل نمی کند.
دو تا از سخت ترین این مشکلات بازتاب نور و تصاویر و تغییر شکل تصاویر است. همه تلویزیون ها نور اطراف را منعکس می کنند. نور چراغها، پنجره و یا قاب براق یک تابلو. برخی اتاق نشیمنشان را با دقت طراحی می کنند و یا پولهای زیادی بابت طراحی به طراحان دکوراسیون می پردازند تا این مشکل را به حداقل برسانند. اما اکثرا با این مشکل زندگی می کنند.
بازتاب در تلویزیون های منحنی سخت تر از آن است که بتوان آن را نادیده گرفت. برخلاف یک صفحه نمایش تخت که صرفا نور چراغ را منعکس می کند تلویزیون منحنی مثل آینه هایی عمل می کند که در شهربازی ها وجود دارد و تصاویر را کج و معوج می کنند و بازتاب ها را در طول یک نوار گسترده در صفحه نمایش بازتاب میدهد که تقریبا نادیده گرفتن آن را غیر ممکن میسازد.
بهترین راه برای حل این مشکل این است که به فکر قرار دادن تلویزیون در مکانی باشید که کمتر در معرض نور چراغها و یا پنجره باشد و اتاق را تا جایی که امکان دارد تاریک کرد.
با مشکل بعدی سخت تر می توان مقابله کرد. برخی از تماشاگران این نوع تلویزیون گزارش یک نوع اثر پاپیون مانند را هنگام مشاهده تصاویر Letterbox (هنگامیکه تصویر فقط در وسط صفحه نمایش است و در بالا و پایین دو نوار مشکی وجود دارد) داده اند. به طوریکه نوار عمودی بالا به سمت گوشه ها و بالا کشیده می شود و نوار پایین به سمت گوشه ها و پایین کشیده می شود. میزان نامنظمی و بد شکلی در تصویر به نظر می رسد که به مکانی که در آن قرار دارید ربط دارد.
همینطور گزارش شده است که اگر موقعیت دید عمودی شما خیلی بالا یا خیلی پایین باشد در هر نوع تصویر امکان درهم ریختگی و نامنظمی وجود دارد.

متصل کردن به دیوار

متصل-کردن-تلویزیون-منحنی-به-دیوار

به خاطر تمام مزیت هایی که تلویزیون های صفحه تخت از لحاظ تکنولوژی با خود به ارمغان آوردند فراموش کردن اینکه دلیل اصلی که مصرف کنندگان این تلویزیون ها را انتخاب کردند این بود که می توانستند آنها را روی دیوار نصب کنند که فضای بسیار ناچیزی را اشغال می کنند، کار مشکلی نیست.
و برخلاف آن تلویزیون های بزرگ جعبه مانند، تلویزیون های صفحه تخت راحت تر با دکور خانه ترکیب می شوند و هنگامیکه از آنها استفاده نمیشود راحت تر می توان آنها را نادیده گرفت.
خیلی از تلویزیون های منحنی قدیمی را نمیشد به دیوار متصل کرد ولی اخیرا مدل های جدید این قابلیت را دارند اما اینگونه واقعا بد و بی ظرافت به نظر می رسند.
لبه های منحنی از دیوار بیرون می زند و حالت ناپیدا بودنی که صفحات نازک دارند را از بین میبرد. اگرچه این موضوع برای خیلی از افراد اهمیت ندارد اما اگر زیبایی شناسی برای شما دارای اهمیت باشد، چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اگر قصد خرید دارید با دقت عمل کنید

تولید کنندگان تلویزیون در اینکه صفحات منحنی، آینده تلویزیون ها هستند مصمم به نظر می رسند، اما هنوز هم تردیدهایی وجود دارد.
در اینکه این تلویزیون ها می توانند پوشش بیشتری از لحاظ دیداری نسبت به تلویزیون های صفحه تخت داشته باشند شکی نیست اما مقدار پولی که نیاز است برای یک صفحه نمایشی بپردازید که به اندازه ای بزرگ باشد که بتوان از مزایای آن استفاده کرد- البته بدون در نظر گرفتن فضای اتاقی که قرار است آن را در خود جای دهد- این تلویزیون ها صرفا جنبه تزئینی و تجملاتی دارند.
اما اگر خرج کردن هزینه اضافی برای داشتن تلویزیون های نسل آینده برایتان اهمیتی ندارد پس حداقل یک مدل 70 اینچی را بخرید البته بعد از ارزیابی محیطی که قرار است تلویزیون در آن قرار گیرد. در غیر اینصورت می توانید 12 ماه یا بیشتر صبر کنید تا تولید کنندگان اکثر مشکلاتش را برطرف کنند و یا تلویزیون های منحنی قدیمی می شوند و مدل های جدیدتری جایگزین آن خواهد شد.

Anyview-Cast-تلویزیون-هایسنس
اِنی ویو کست و یا Anyview Cast امکانی است در تلویزیون های هایسنس (Hisesns) که به کاربر امکان میدهد تا تصویر گوشی آندرویدی خود را بر روی تلویزیون ببینند یعنی همان اسکرین میرورینگ(screen mirroring) که در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد. یعنی کاربر می تواند از تلویزیون هوشمند خود به عنوان یک صفحه نمایش دوم برای گوشی استفاده کند. از این امکان می توان برای پخش تصاویر، فیلم ها و بازی های روی گوشی بر روی تلویزیون استفاده کرد آن هم به صورت بی سیم.

نکته: گوشی های اندرویدی با نسخه اندروید 4.2.2 به بالا می توانند از Anyview Cast استفاده کنند.


آموزش اتصال گوشی در تلویزیون های هایسنس به صورت بی سیم با استفاده از Anyview Cast

ابتدا دکمه settings یا تنظیمات را روی ریموت کنترل فشار دهید تا وارد منوی تنظیمات شوید.
آموزش-راه-اندازی-اسکرین-میرورینگ-در-تلویزیون-هایسنس
وارد Network Configuration یا تنظیمات شبکه شده و گزینه Internet Connection یا ارتباط اینترنت را فعال کنید
Anyview-Cast-تنظیمات
و سپس در قسمت Connection Type یا نوع ارتباط، Wireless (بی سیم) را انتخاب کنید.
Anyview-Cast-تنظیمات
حالا دکمه Application را برای ورود به لیست برنامه ها فشار دهید و برنامه Anyview Cast را اجرا کنید و منتظر برقراری ارتباط بمانید.
Anyview-Cast-تنظیمات
Anyview-Cast-تنظیمات
Anyview-Cast-تنظیمات

اکنون نوبت به گوشی می رسد، وارد تنظیمات گوشی خود شده و در قسمت Connectivity گزینه Screen Mirroring یا Miracast و یا Wifi Display (این گزینه ممکن است در گوشی ها مختلف متفاوت باشد) انتخاب کنید. گوشی شروع به جستو جو برای دستگاه های موجود می کند بعد از پایان جستو جو و یافتن دستگاه های موجود، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. خواهید دید که تلویزیون شروع به ساختن کانکشن می کند.
Anyview-Cast-تنظیمات
Anyview-Cast-تنظیمات
پس از چند ثانیه شما قادر به دیدن تصویر گوشی خود بر روی تلویزیون خواهید بود.
Anyview-Cast-تنظیمات

برای چرخش تصویر گوشی هم اگر آنرا از قبل فعال نکرده اید، به قسمت تنظیمات گوشی رفته و Auto Rotation یا چرخش خودکار را فعال کنید.
Anyview-Cast-تنظیمات
حالا می توانید برنامه ها، بازیها، تصاویر و هرچه روی گوشی خود میبینید همزمان در تلویزیون هم مشاهده کنید.

123